Wybierz projekt schodów drewnianych dla swojego domu

Schody są niezbędnym elementem w wielu domach, nieruchomościach komercyjnych, a nawet w dwupiętrowych mieszkaniach.

Pozwalają mieszkańcom i użytkownikom na swobodny dostęp do wszystkich pięter domu czy budynku użyteczności publicznej. Jeśli wybierasz klatkę schodową do swojego domu czy mieszkania, warto postawić na komfortowe i eleganckie schody drewniane dywanowe.

Wybierz projekt schodów drewnianych dla swojego domu

Piękne i eleganckie schody dywanowe drewniane

Schody wykonane z drewna charakteryzują się nie tylko pięknem i niespotykaną estetyką, jakiej nie mają inne materiały budowlane, ale również wprowadzają do pomieszczeń ciepło i naturalne wrażenie. Dodatkowo drewno jest materiałem wykończeniowym niezwykle trwałym, który może przetrwać setki lat przy odpowiedniej pielęgnacji. Drewniane schody można również odnawiać, malować, bejcować na wiele różnych kolorów, w zależności od naszego gustu, aby zawsze wyglądały jak nowe.

Ceny projektu schodów drewnianych mogą się znacznie różnić. Koszt instalacji schodów dywanowych zależy od gatunku drewna, gdzie egzotyczne drewno będzie droższe niż gatunki rodzime, rodzaju wykończenia, złożoności projektu. Montaż wszystkich części, mocowanie elementów dekoracyjnych i montaż elementów drewnianych stopni, wszystkie te procedury mogą być kosztowne. Im bardziej złożony projekt i jego finalna realizacja, tym wyższy będzie koszt instalacji klatki schodowej.

Wybór klatek schodowych wymaga dogłębnej znajomości materiałoznawstwa oraz umiejętności projektowania. Kompetentna porada pomoże w doborze rodzaju schodów, materiału, dlatego warto zwrócić się po pomoc do doświadczonego producenta schodów drewnianych. Koszt schodów drewnianych zależy od ich wielkości, rodzaju konstrukcji, wybranych materiałów oraz składu obróbki powierzchni. Z pewnością warto postawić na schody dywanowe, jeśli zależy nam na estetyce i bezpieczeństwie użytkowania klatki schodowej. Tego typu schody dobrze komponują się z wnętrzami nowoczesnymi, ale również pasują do wnętrz urządzonych w tradycyjnym stylu.