Solidna rada dla aspirującego ekologicznego ogrodnika

Jeśli masz taką możliwość, produkty z upraw ekologicznych są prawie zawsze znacznie lepsze od innych produktów dostępnych w sklepie spożywczym.

Produkty ekologiczne są drogie w sklepach, więc możesz chcieć uprawiać je samodzielnie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zbudować własny ekologiczny ogród w swoim domu.Użyj własnych nasion do ogrodnictwa w późniejszych sezonach. Dzięki temu masz pewność, że Twoje rośliny są ekologiczne od początku do końca. Weź rośliny we wcześniejszym sezonie i pozwól im wykiełkować, zanim je usuniesz. Oznacza to, że nie tylko Twoje rośliny rosną bez pestycydów i nawozów sztucznych, ale także nasiona są uprawiane bez nich.Świetnym sposobem na obliczenie czasu sadzenia roślin w ekologicznym ogrodzie jest skorzystanie z tabeli początkowej nasion. Powinieneś wcześniej przeprowadzić badania i wypełnić tabelę. Gdy już to zrobisz, możesz użyć wykresu, aby zaplanować sadzenie przez cały sezon.Zasadź własne nasiona, aby zagwarantować produkty ekologiczne. Wysiew własnych nasion warzyw daje Ci komfort i pewność, że Twoje produkty zostały wyhodowane ekologicznie od nasion do stołu. Wybierz rośliny, które łatwo kiełkują, takie jak brokuły, kapusta, bazylia i pomidory. Znajdź najlepszą porę roku na kiełkowanie wybranych produktów.Jeśli uprawiasz rośliny w swoim domu, musisz ustawić termostat na 65 do 75 stopni w ciągu dnia. Młode rośliny potrzebują do wzrostu temperatury w określonym zakresie. Inną opcją jest zastosowanie lamp grzewczych, które ochronią Twoje organiczne rośliny.Zaoszczędzisz czas i energię, jeśli podczas pracy w ogrodzie będziesz mieć narzędzia w pobliżu. Solidna rada dla aspirującego ekologicznego ogrodnika

Użyj dużego wiadra lub noś wytrzymałe spodnie z kilkoma kieszeniami.

Miej pod ręką rękawiczki, małe nożyce do przycinania, kielnię i inne narzędzia, aby przyspieszyć prace w ogrodzie.Zamiast wyrywać chwasty, zamień je w pokarm dla swojego ogrodu. Niektóre chwasty, takie jak Lamium lub Chickweed, są trudne do usunięcia pojedynczo. Zamiast tego, używając ostrej łopaty lub szpadla, podetnij pod chwastami i odwróć je, upewniając się, że wszystkie liście są zakopane. Chwasty gniją, dostarczając glebie składników odżywczych, takich jak kompostowanie.Aby trzymać gryzonie, jelenie i inne nieznośne zwierzęta z dala od swojego ekologicznego ogrodu, używaj organicznych repelentów. Spray z ostrej papryki może być skuteczny. W przeciwnym razie spróbuj sprayu zawierającego mocz lub zgniłe jajka. Niezależnie od tego, czego używasz, spraye nakładaj obficie i powtarzaj je regularnie, zwłaszcza po deszczu.Jeśli nie jesteś gotowy, aby poświęcić swój czas i energię na w pełni ekologiczny ogród lub po prostu nie masz dla niego miejsca, użyj pojemnika. Szukaj roślin, które są małe i dobrze nadają się do pojemników. Beczki po whisky świetnie nadają się do ogrodów kontenerowych, ponieważ mają dużo miejsca na wzrost korzeni i mogą być używane do wielu odmian roślin.Uważnie rozważ lokalizację, którą wybierzesz do sadzenia drzew. Pamiętaj, że twoje drzewa prawdopodobnie staną się ogromne. Upewnij się, że drzewa nie są sadzone zbyt blisko jakiejkolwiek konstrukcji lub fundamentu. Koszty związane z usunięciem drzewa i korzeni, które dostały się do twoich struktur, mogą być astronomiczne. Będzie to łatwe do uniknięcia dzięki odpowiedniemu planowaniu.Świetną wskazówką przy prowadzeniu własnego ekologicznego ogrodu jest natychmiastowe nawożenie sadzonek, gdy uzyskają pierwsze prawdziwe liście, które pojawią się, gdy tylko liścienie znikną. Jeśli twoje sadzonki nie zostaną od razu nawożone, umrą, chyba że użyjesz mieszanki bez gleby, która również nie zawiera kompostu.Nigdy więcej nie kupuj kiepskich produktów. Skorzystaj z przedstawionych tutaj wskazówek, a będziesz mógł produkować własne warzywa i owoce.