Solidna rada dla entuzjastów ogrodu

Produkty ekologiczne są zwykle smaczniejsze i zdrowsze niż inne produkty spożywcze.

Dlaczego nie zaoszczędzić pieniędzy i nie wyhodować własnych warzyw? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak uprawiać ekologiczne owoce i warzywa w domu.Zwróć uwagę na to, jak układasz darń. Pamiętaj, aby przygotować glebę przed rozpoczęciem układania nowej darni. Rozbij glebę na drobną ziemię i upewnij się, że usuniesz również wszelkie chwasty. Lekko, ale mocno ściśnij glebę i upewnij się, że jest płaska. Gleba powinna zawsze otrzymywać odpowiednią wilgotność. Chcesz, aby darń była ułożona w naprzemiennych rzędach, a stawy były odsunięte od siebie. Chcesz, aby darń stała się płaską i równą powierzchnią. Jeśli między kawałkami darni są jakieś luki, możesz je wypełnić ziemią. Darń trzeba będzie codziennie podlewać przez 2 tygodnie, a następnie należy ją mocno zakorzenić w ziemi i dać się po niej chodzić.Przejedź paznokciami po kostce mydła, zanim wyjdziesz na chwasty lub sadzisz w ogrodzie. Mydło, które zebrało się pod paznokciami, zapobiegnie gromadzeniu się brudu podczas pracy. Następnie zwykły peeling szczoteczką do paznokci usunie mydło i oczyści dłonie przy znacznie mniejszym wysiłku.Dowiedz się, jak przycinać rośliny. Solidna rada dla entuzjastów ogrodu

Nie wszystkie rośliny wymagają przycinania, ale jeśli zauważysz niezdrowe łodygi, przycięcie rośliny może pomóc w pozbyciu się choroby lub przynajmniej spowolnić ją na tyle długo, aby wyleczyć roślinę.

Nie tnij zbyt wielu łodyg i liści: tnij tylko niezdrowe części.Kopiąc dziury dla swoich roślin, nie bądź zgrabnym dziwakiem. Nie wykopuj dziur, które są idealne, z bokami tak gładkimi, jak to tylko możliwe. W rzeczywistości utrudniasz systemowi korzeniowemu nowej rośliny utrzymanie się w glebie. Aby uzyskać najlepsze wyniki, utrzymuj trochę bałaganu w otworach.Jeśli sadzisz kwiaty w pojemniku, upewnij się, że regularnie je podlewasz i karmisz, a doniczki mają odpowiedni drenaż. Ponieważ w doniczce jest ograniczona ilość gleby, należy zwracać większą uwagę na warunki glebowe. Jeśli drenaż nie będzie odpowiedni, twoje rośliny spowodują zgniliznę korzeni.Aby utrzymać szkodniki z dala od ogrodu bez użycia środków chemicznych, spróbuj sadzić cebulę na obrzeżach ogrodu. Zapach cebuli zadziała jak naturalny środek odstraszający i powstrzyma wiele stworzeń przed niepokojeniem twoich roślin. Jako dodatkowy bonus, pozwala to regularnie mieć świeżą cebulę do wykorzystania podczas gotowania.Aby zapewnić roślinom żelazo, którego potrzebują, zakop stare, zardzewiałe kawałki stali w swoim ogrodzie. Uszkodzona stal powinna szybko się zepsuć, pozwalając glebie wchłonąć z niej żelazo i dostarczyć je z powrotem do roślin. Jest to również przydatny sposób na pozbycie się śmieci, które mogą zapychać garaż.Ogrodnictwo nie musi kończyć się na wiosnę. Sadzenie jesienią może pomóc w uzyskaniu pięknego, tętniącego życiem ogrodu, gdy znikną zimowe śniegi. Niektóre rośliny, które dobrze rosną jesienią, to chryzantemy, jarmuż i astry. Kolejną zaletą sadzenia jesienią jest to, że cebulki potrzebują mniej nawozu i podlewania, co pozwala zaoszczędzić dodatkowe koszty.Aby zrobić nawóz odżywczy z rzeczy, które masz w domu, spójrz na to, co masz na śniadanie. Zarówno stare fusy po kawie, jak i torebki herbaty stanowią doskonały nawóz, zwłaszcza jeśli chodzi o rośliny, które kochają kwas. Skorupki jajek dodają alkaliczności do gleby, a banany są najlepszym źródłem potasu, na którym kwitną róże.Przestań kupować opryskiwane pestycydami, genetycznie modyfikowane produkty. Jeśli zastosujesz się do rad, które właśnie przeczytałeś, będziesz na najlepszej drodze do jeszcze bardziej ekologicznego kciuka!