Wielu graczy w PlayStation wybiera kupowanie nowych gier w sklepach online

Wiele gier na konsole PS4 zostają przecenione podczas wiosennej wyprzedaży w PlayStation Store.

PlayStation Store oferuje obecnie korzystne oferty na mnóstwo gier na PlayStation 4 w ramach promocji, która trwa do końca kwietnia. Możemy w ten sposób kupić wybrane gry za pół ceny, a do wyboru jest kilkaset tytułów, znajdziemy również duże rabaty na najbardziej popularne wśród użytkowników gry. Warto wspomnieć, że cena wielu gier jest najniższa jak dotąd, co oznacza, że jest to doskonała okazja do odebrania gry dla graczy, którzy czekali na znaczny spadek ceny. Nie ma ryzyka kupienia czegokolwiek w PlayStation Store. Jeśli kiedykolwiek będziesz miał z czymś problem, możesz skontaktować się z Sony, a oni ci pomogą.

Gry fizyczne czy gry cyfrowe, które najlepiej kupować?

Korzystając z PlayStation Store możesz grać w nowe wydania gier, gdy tylko będą dostępne. Masz natychmiastowy dostęp do całej swojej biblioteki bez konieczności wymiany dysków, jeśli skończy się na nich miejsce. Dodatkowo możesz skorzystać z rabatów, które często są całkiem dobre. Taka forma zakupu gier nie zajmuje miejsca w domu, a jeśli kupujesz gry fizyczne w pudełkach, to musisz je po prostu gdzieś ustawić na półce. Możesz również w PlayStation Store kupić gry w niższych cenach niż w sklepach fizycznych, ze względu na brak podatków, opakowania, konieczności reklamowania produktu, czy zatrudnienia personelu do obsługi klienta. Jest to rozwiązanie z pewnością najbardziej opłacalne dla osób z szybkim połączeniem internetowym i pojemnym dyskiem twardym w konsoli. Jeśli chcesz grać zdalnie, jesteś ograniczony tylko do płyty aktualnie włożonej do PS4. Nie masz dostępu do całej biblioteki, ponieważ nie możesz zdalnie wymieniać dysków.

Pobieranie cyfrowe gier jest z pewnością wygodniejsze, ponieważ nie wymaga wymiany dysków i umożliwia dostęp do całej biblioteki w celu zdalnego odtwarzania. Po wybraniu gry na konsolę, którą chcesz zakupić, następną najważniejszą decyzją, jaką musisz podjąć, jest format, w którym ją kupisz, a mianowicie fizyczny czy cyfrowy. Popularność gier cyfrowych wzrosła w ciągu ostatniej dekady, ale ich dodatkowa wygoda ma wiele korzyści. Gry fizyczne i cyfrowe są zwykle wydawane w tej samej cenie. Jednak cena gry fizycznej jest zwykle znacznie szybciej obniżana niż jej odpowiednik w wersji cyfrowej. Jeśli chcesz kupić nową kopię gry kilka miesięcy po jej wydaniu, fizyczna kopia jest zwykle tańsza. Większość sklepów cyfrowych, jak PlayStation Store, oferuje dosyć często promocje na wybrane gry. Obejmują one ogromne rabaty, czasami obniżające cenę nawet o 80 procent, co jest znacznie tańsze i bardziej opłacalne, niż w przypadku zakupu w sklepach tradycyjnych. Musisz mieć szczęście, aby gra, którą faktycznie chcesz kupić, znalazła się w jednej z tych wyprzedaży, ale jeśli tak jest, na pewno znajdziesz ciekawą okazję.

Wielu graczy w PlayStation wybiera kupowanie nowych gier w sklepach online

W PlayStation Store znajdziesz naprawdę szeroki wybór gier

Aby kupić grę fizyczną, musisz znaleźć sklep, w którym jest ona dostępna. O ile nie jest to dzień premiery, zwykle nie jest to problem nawet w przypadku popularnych gier. Ale jeśli szukasz bardziej niszowego tytułu, być może będziesz musiał długo szukać, aby go znaleźć. Jeśli jest to dosyć stara gra, może nie być nigdzie dostępna na magazynie w sklepie stacjonarnym. Nie musisz nawet wychodzić z domu, aby kupić grę cyfrową w PlayStation Store, i powinieneś mieć dostęp do prawie każdej gry, która kiedykolwiek została wydana na konsolę PlayStation w sklepie cyfrowym. Musisz tylko poczekać na ukończenie pobierania, zanim będziesz mógł zacząć grać, ale przynajmniej zamówienia w przedsprzedaży umożliwiają wcześniejsze pobranie gry, dzięki czemu można grać w nią od momentu jej wydania.

Ponieważ playstation store ma wiele gier do zaoferowania, często można je zakupić w bardzo korzystnych cenach, tak samo jak dodatki, motywy czy rozszerzenia do gier. Gry cyfrowe do pobrania są zawsze dostępne bez względu na to, jak dawno temu zostały wydane i czy są popularne czy nie wśród użytkowników.