Najważniejsze wskazówki dotyczące ubezpieczenia ogólnego!

Ubezpieczenie, bez względu na rodzaj, to tylko jeden z tych kosztów, których nie chcesz ponosić, ale wiedz, że musisz.

Nie oznacza to jednak, że musisz wydać najwięcej pieniędzy na odpowiednią polisę, bez względu na rodzaj ubezpieczenia, które kupujesz. Dzięki tym wskazówkom możesz znaleźć rozsądne stawki, które będą Ci odpowiadać.Zaoszczędź pieniądze na składkach ubezpieczeniowych, podnosząc franszyzę. Możesz zaoszczędzić 100 USD lub więcej na składce ubezpieczenia samochodu, podnosząc swój udział własny z 250 USD do 500 USD. Podobnie, jeśli zwiększysz udział własny właściciela domu z 500 USD do 1000 USD, możesz zaoszczędzić jeszcze więcej. Nawet zwiększenie udziału własnego w ubezpieczeniu zdrowotnym pomaga zaoszczędzić pieniądze na składkach.Ubezpieczenie jest jak każdy zawód: używa wielu specjalistycznych słów (odszkodowanie, odpowiedzialność, itp.), więc jeśli nie rozumiesz czegoś na temat polisy, którą zamierzasz kupić, PRZESTAŃ. Poproś specjalistę ubezpieczeniowego, z którym rozmawiasz, o wykonanie kopii zapasowej i wyjaśnienie w zrozumiały dla Ciebie sposób. Jeśli nadal tego nie rozumiesz, poproś, aby wyjaśnili to ponownie. Nie ma nic gorszego niż zapisanie się na polisę, która albo kosztuje zbyt dużo, albo nie pokrywa wystarczająco dużo, ponieważ nie czułeś się komfortowo, zadając wcześniej pytania na ten temat.Właściciele małych firm muszą ubezpieczyć coś więcej niż tylko budynek, w którym prowadzą działalność. Muszą również ubezpieczyć wszelkie specjalne narzędzia lub sprzęt używany w prowadzeniu działalności. Najważniejsze wskazówki dotyczące ubezpieczenia ogólnego!

Sprzęt i narzędzia właściciela firmy są uważane za własność osobistą i zwykle nie są objęte zakresem ubezpieczenia większości polis odpowiedzialności cywilnej firmy.

Dlatego muszą być chronione przed utratą, kradzieżą lub zniszczeniem odrębną polisą.Jeśli wynajmujesz dom od właściciela, upewnij się, że dokładnie wiesz, co obejmuje ubezpieczenie właściciela. Może być konieczne wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, znanego jako ubezpieczenie najemcy, aby uzupełnić to, czego nie obejmuje ubezpieczenie właściciela. Nie zgłaszaj roszczeń do obu ubezpieczeń, w przypadku uszkodzenia.Możesz pomóc w sprawnym przebiegu roszczenia ubezpieczeniowego, przechowując pełną dokumentację i zapisy całego procesu. Zapisz każdą interakcję z działem roszczeń na wypadek, gdybyś musiał uzyskać szczegółowe informacje o tym, co się wydarzyło i jakie obietnice zostały Ci złożone. Po rozmowie z kimś o swoim roszczeniu, powinieneś sporządzić pisemny opis rozmowy; zapewnia to, że wszystkie strony są na tym samym poziomie.Pamiętaj, aby porównać ceny z wielu firm ubezpieczeniowych, zanim zdecydujesz, z kim chcesz się podpisać. Składki mogą różnić się do 40% w różnych firmach na tym samym poziomie ubezpieczenia. Z ubezpieczeniem zakupy w okolicy są absolutną koniecznością, jeśli chcesz uzyskać jak największy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki.Kup ubezpieczenie, gdy jesteś młody, aby zaoszczędzić pieniądze. Im jesteś młodszy, tym niższe będą twoje składki ubezpieczeniowe. W młodym wieku jesteś bardzo niskim ryzykiem dla firmy ubezpieczeniowej, więc są skłonni pobierać od Ciebie mniej, ponieważ wiedzą, że prawdopodobnie nie będą musieli spłacać Twojej polisy.Zaufaj swojemu agentowi ubezpieczeniowemu lub znajdź nowego. Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje wielu agentów w jednym obszarze, więc jeśli nie lubisz początkowo wybranego agenta, nie ma nic złego w wyszukiwaniu innego. Agenci są profesjonalistami i nie powinni brać tego do siebie, jeśli przejdziesz do kogoś, kogo uważasz za bardziej przyjemnego.Jeśli skorzystasz z podanych wskazówek, możesz uniknąć droższych polis ubezpieczeniowych, które tak naprawdę nie zapewnią lepszego pokrycia niż polisy budżetowe, które możesz znaleźć. Istnieje kilka kluczowych zasobów i świetnych koncepcji, które można wykorzystać podczas kupowania ubezpieczenia, aby zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy.