Płytki ścienne i podłogowe o wyglądzie kamienia naturalnego

Płytki gresowe są bardzo trwałe i łatwe w utrzymaniu, dlatego są chętnie wybierane na podłogi.

Możemy je zamiatać i odkurzać, umyć za pomocą mopa ze zwykłym środkiem czyszczącym, jeśli jest to konieczne. Gres jest odpowiednio wytrzymały, wodoodporny i mrozoodporny, aby można go było stosować w dowolnym miejscu w pomieszczeniach i na zewnątrz.

Płytki ścienne i podłogowe o wyglądzie kamienia naturalnego

Płytki gresowe Egen Iceberg w kolorystyce jasnoszarej

Jeśli chcesz uzyskać efekt betonu, drewna czy kamienia, ale nie chcesz mieć problemów z utrzymaniem podłogi, płytki gresowe z takim efektem są dla ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Są również wystarczająco cienkie i lekkie, aby można je było stosować jako płytki ścienne tam, gdzie tradycyjne płytki kamienne byłyby zbyt ciężkie lub zbyt grube, aby można je było z powodzeniem zainstalować. Gres jest niezwykle trwały dzięki procesowi, któremu poddawany jest podczas produkcji. Minerały użyte podczas produkcji są wypalane w bardzo wysokich temperaturach powyżej 1200 stopni Celsjusza, co pomaga zapewnić, że gotowe płytki pozostaną mocne przez długi czas po instalacji.

W przeciwieństwie do niektórych płytek z kamienia naturalnego, które łatwo ulegają zabrudzeniu lub wchłaniają wilgoć, gres ma bardzo niski współczynnik wchłaniania wody. To sprawia, że płytka gresowa idealnie nadaje się do użytku w wilgotnych pomieszczeniach, łazienkach lub kuchniach, jest także dobrym rozwiązaniem do użytku na zewnątrz. Płytki porcelanowe można po zachlapaniu czy zabrudzeniu po prostu wytrzeć do czysta wilgotną ściereczką lub mopem.

Te cechy sprawiają, że gres jest bardzo wszechstronnym materiałem, który można stosować na prawie każdej powierzchni. Jasne płytki wielkoformatowe z efektem kamienia Egen Iceberg wyglądają świetnie na rozległych powierzchniach podłogowych, ponieważ jest mało linii fug, które zakłócają przepływ, i równie dobrze sprawdzają się, gdy są położone na ścianie. Możesz je kupić online na stronie http://eplytki.stay3.pl. Dodatkowo płytki te są rektyfikowane, co pozwala na zastosowanie minimalnej fugi, a matowa powierzchnia dodaje pomieszczeniom więcej elegancji oraz stylu.