Jak zabezpieczyć balkon posiadając zwierzęta?

Kiedy posiadamy mieszkanie w bloku oraz pupila, możemy odpowiednio zabezpieczyć nasz balkon, tak aby nasz kot nie opuszczał domu, czy też nie wyskoczył z wysokiego piętra.

Oczywiście mogą do tego posłużyć odpowiednie siatki na balkon które będą chroniły całą powierzchnię naszego balkonu, mogą być to oczywiście siatki metalowe, dzięki czemu kot nie przedostanie się przez siatkę, nie przegryzie jej, nie będzie w stanie zniszczyć. To bardzo dobry pomysł ponieważ często w lecie nasze koty wolą przebywać na balkonie niż w domu, dzięki temu nie będziemy musieli stale ich pilnować.

Jak zabezpieczyć balkon posiadając zwierzęta?

Siatka balkonowa dla kota i nie tylko

Naturalnie warto zwrócić uwagę iż siatki balkonowe działają w dwie strony. Dzięki nim na nasz balkon nie będą wlatywały ptaki czy też przedostawały się inne zwierzęta, w zależności od wielkości oczek możemy także wykorzystać siatki które będą zapobiegały wlatywaniu małych ptaków takich jak sikorki czy też wróble. Jeżeli mieszkamy na parterze, możemy mieć także różnego rodzaju problemy z niechcianymi lokatorami, takimi jak dzikie koty czy też wiewiórki. Nie zawsze będziemy chcieli wpuścić je na balkon, dlatego też siatka tego rodzaju będzie doskonałym pomysłem.

Musimy pamiętać iż koty mają instynkt łowcy, do tego też mogłyby próbować złapać różnego rodzaju ptaki które siadają na naszych balkonie. Dlatego też należy zabezpieczyć go aby kot podczas takiego polowania nie wypadł z naszego balkonu, nie zrobił sobie krzywdy. Naturalnie siatki balkonowe charakteryzują się różnymi kolorami, będziemy mogli zatem dobrać środki kolorystycznie tak aby pasowała do naszego balkonu, aby nie rzucała się zbytnio w oczy. Musi być to siatka w pewnością wytrzymała, z jednej strony nie może być uszkodzone przez zwierzę, z drugiej strony należy pamiętać iż trzeba ją dobrze zamontować, dlatego też musi być odporna na rozciąganie.

Naturalnie siatka balkonowa dla kota może posiadać swój własny stelaż, dzięki czemu nie będziemy musieli zbytnio ingerować w elewacje naszego budynku, zwłaszcza jeżeli będzie wymagało to uzyskania specjalnego pozwolenia ze spółdzielni mieszkaniowej. W wielu przypadkach montaż jest dość łatwy, możemy wykonać go za pomocą specjalnych kołków oraz śrub które będą naciągał siatkę.