Dlaczego młodzi są bardziej niebezpieczni na drodze?

Pytanie takie należałoby skierować do socjologów, którzy badają lata młodzieńcze i oni pewnie dokładniej potrafiliby ocenić przyczyny, dlaczego tak się dzieje.

Każdy, kto był młody, zapewne pamięta i wspomina czasy beztroskiej wolności. Ta beztroskość właśnie przekłada się także na sposób prowadzenia samochodu i zachowania w ruchu drogowym. Samo zdanie kursu i egzaminu na prawo jazdy nie czyni nas jeszcze zawodowymi kierowcami. Na pewno zawsze na początku będzie brakować nam doświadczenia i to je muszą zdobyć osoby młode, by w przyszłości móc płacić mniejsze składki na OC. Ostrożna jazda jest najlepszym sposobem na zmniejszenie ubezpieczenia samochodu i oczywiście na bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale i wszystkich w pobliżu. Statystyki policyjne potwierdzają, że osoby młode bardzo często powoduje wypadki. Jest to ponad 20% z wszystkich w naszym kraju. Przekłada się to oczywiście na ocenę osób w wieku od 18 do 24 jako bardziej ryzykowne i skłonne do brawury na drodze.

Dlaczego młodzi są bardziej niebezpieczni na drodze?

Czy można zmniejszyć składkę na OC?

Aby wypracować sobie zniżki, które każdego roku zmniejszają cenę od 5 do 10%, wystarczy ostrożnie i bezkolizyjnie jeździć. Jednak jeśli teraz stoimy przed wyborem samochodu i zastanawiamy się, czy są sposoby, aby uniknąć wysokich opłat, odpowiadamy- tak. Na naszej stronie internetowej znajduje się narzędzie zwane kalkulatorem OC. Korzystając z niego, możemy szybko i łatwo sprawdzić i porównać oferty Towarzystw Ubezpieczeniowych i wybrać dla siebie najkorzystniejszą. Możemy tam zauważyć, że wpisując starszą datę produkcji samochodu, zapłacimy mniej. Im starszy samochód, im niższa klasa tym według ubezpieczyciela bardziej bezpieczny. Nie będzie rozwijał tak wysokich prędkości, jak pojazd nowy, a co za tym idzie- nie będzie narażał na koszty. Aby płacić mniej, można także zarejestrować auto na przykład na rodzica, wtedy on stanie się właścicielem pojazdu, a my będziemy mogli korzystać z jego zniżek. Należy jednak pamiętać, że podczas kolizji straci on swoje zniżki i będzie musiał płacić więcej. O sposobach na niższe opłaty za OC możesz przeczytać tutaj: https://www.wowpolisa.pl/p/5-sposobow-na-najtansze-oc-dla-mlodych-kierowcow/31.html.