Najlepszy sposób na opiekę nad kotem

Koty należą do najpopularniejszych zwierząt domowych na świecie.

Są doskonałymi towarzyszami i wymagają znacznie mniej pracy niż posiadanie psa. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że nadal masz kilka obowiązków, którymi musisz się zająć, gdy masz kota. Poniższy artykuł pokaże Ci, jakie są te obowiązki.Zanim kupisz kota, upewnij się, że masz środki, aby zadbać o wszelką niezbędną opiekę weterynarza. Koty rozmnażają się w alarmującym tempie, a sterylizacja lub sterylizacja są niezbędne do utrzymania populacji kotów pod kontrolą. Sprawdź koszty kastracji, kastracji i szczepień oraz paczki z lokalnymi weterynarzami i klinikami i upewnij się, że możesz sobie pozwolić na zapewnienie kotu odpowiedniej opieki medycznej.Zajmij kota tworzeniem własnych zabawek do dyndania. Używając miękkiej bawełnianej liny, odetnij długość około dwóch stóp. Zawiąż węzeł na jednym końcu. Zawiąż kolejny węzeł około trzech cali od przeciwległego końca. Rozwiąż linę pod tym węzłem. Przymocuj linę z tyłu kuchennego krzesła, aby kot mógł się bawić.Jeśli masz kota na zewnątrz, upewnij się, że jest on wyposażony w przywieszkę i obrożę. Tagi mogą oszczędzić Ci wielu kłopotów, jeśli Twój kot się zgubi. Upewnij się, że na tej zawieszce znajduje się przynajmniej imię kota i osobisty numer telefonu.Karm swoje koty odpowiednią karmą. Pamiętaj, że koty muszą jeść mięso. Karmę dla kotów podawaj tylko kotom. Nie karm ich ani nie pozwól im jeść karmy dla psów. Psy i koty mają różne potrzeby żywieniowe, a niektóre składniki karmy dla psów mogą zaszkodzić Twojemu kotu. Najlepszy sposób na opiekę nad kotem

Karmienie psa karmą dla kota może również prowadzić między innymi do niedożywienia.Powinieneś się postarać, aby dowiedzieć się, dlaczego słyszysz miauczenie kota.

Gdy zaznajomisz się z kotem i jego potrzebami, łatwiej będzie określić, czego potrzebuje, gdy miauczy. Miauczenie może sygnalizować wszystko, od głodu po pragnienie uczucia. Poszukaj wskazówek, a będziesz o wiele bardziej w zgodzie ze swoim zwierzakiem.Podczas gdy dzieci powinny pomagać w opiece i obowiązkach kota, obowiązki kuwety zostaw dorosłym lub starszym dzieciom. Kuweta kota może przenosić choroby i pasożyty. Ponieważ młodsze dzieci mogą nie przestrzegać właściwych procedur mycia rąk, lepiej pozostawić tę pracę starszym i bardziej odpowiedzialnym.Nie karz kota, jeśli zrobi bałagan na zewnątrz kuwety. Sprawdź zamiast tego pudełko i sprawdź, czy nie zostało zaniedbane; często jest to przyczyną wypadków. Ukaranie kota może spowodować, że będzie się bał ciebie lub swojej kuwety.Aby upewnić się, że kociak jest odpowiednio uspołeczniony z ludźmi, zacznij go na wczesnym etapie życia, w wieku około dziesięciu do dwunastu tygodni. Upewnij się, że jest obsługiwany i głaskany przez ludzi z jego rodziny, a także przez innych. Kiedy dorośnie, będzie spokojniejszym, bardziej przyjaznym kotem.Poświęć trochę czasu, aby Twój kot oswoił się i poczuł się komfortowo z nosidełkiem. Koty nie reagują na karę jak psy. Zachęcanie jest lepszym sposobem na zachęcenie kotów do występu. W nosidełku należy umieścić zabawkę lub koc i umieścić go w miejscu, w którym zostanie zauważony przez kota. Kot w końcu wejdzie w to i poczuje się komfortowo. Gdy to zostanie osiągnięte, możesz znacznie łatwiej przetransportować kota do nosidełka.Jak wspomniano na początku tego artykułu, posiadanie kota może być wspaniałym doświadczeniem. Będzie to jednak wymagało trochę pracy z twojej strony. Upewnij się i wykorzystaj informacje zawarte w tym artykule, aby odpowiednio dbać o swojego kota. Dzięki temu Twój kot będzie żył długo i szczęśliwie.