Jak zadbać o gładką skórę?

Usuwanie nadmiernego owłosienia na ciele za pomocą zabiegu woskowania jest częścią pielęgnacji ciała i urody dla większości kobiet i niektórych mężczyzn.

Technika woskowania jest stosowana na różnych częściach ciała, aby usunąć niechciane owłosienie. Ogólnie rzecz biorąc, różne części ciała, takie jak ramiona, pachy, nogi, brwi, twarz, plecy, brzuch i okolice bikini regularnie wymagają stosowania wybranej formy depilacji, aby wyglądały na gładsze.

Jak zadbać o gładką skórę?

Skuteczna depilacja woskiem w klinice estetycznej

Pomimo niewielkiego bólu odczuwanego podczas depilacji woskiem, jest to zabieg niezwykle popularny i skuteczny, ponieważ po woskowaniu skóra jest gładka, a zbędne włoski przed dłuższy czas nie odrastają. Dzisiaj kobiety są bardziej świadome swojego wyglądu na przyjęciach, plażach, wycieczkach, w miejscu pracy, a nawet w codziennej rutynie. Depilacja stała się w dzisiejszych czasach koniecznością, aby mieć piękniejszy wygląd i ciało pozbawione niechcianego owłosienia. Pomaga to również w nadaniu im bardziej kobiecego i pożądanego wyglądu.

Obecnie nadmierne owłosienie zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn jest uważane za nieestetyczne i niepożądane, dlatego stosujemy różne metody depilacji, aby pozbyć się niepotrzebnych włosków z całego ciała. W salonach kosmetycznych najczęściej wybierana jest depilacja z użyciem wosku, może być on stosowany na zimno lub na gorąco. Wosk używany do woskowania na gorąco i na zimno jest taki sam. Podczas woskowania na zimno wosk jest nakładany na paski papieru lub materiału w postaci półstałej pasty. Wosk stosowany na gorąco jest podgrzewany i topiony w specjalnym urządzeniu. Stopiony wosk nakłada się na skórę za pomocą patyczka i dociska do skóry, a następnie zrywa w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa w celu usunięcia owłosienia.

Na stronie http://klinika-urody.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/usuwanie-nadmiernego-owlosienia/depilacja-woskiem możemy umówić się na zabieg depilacji woskiem, poznać wszelkie szczegóły związane z tą metodą usuwania nadmiernego owłosienia, a także zalecenia przed i po zabiegu. Woskowanie to skuteczna metoda depilacji pozwalająca pozbyć się niechcianych włosków nawet na kilka tygodni.