Fungicydy w sadownictwie – dlaczego warto je stosować?

Sadownictwo to jedna z ważniejszych gałęzi rolnictwa, dzięki której możliwe jest pozyskiwanie wielu rodzajów owoców.

Obecnie w kraju wiele gospodarstw oferuje hodowlę jabłek, gruszek, śliwek oraz innych owoców charakterystycznych dla Polski. Poza tym sporo farm dysponuje cieplarniami i specjalnymi kontrolowanymi warunkami umożliwiającymi hodowlę wielu innych owoców krajowych, a nawet zagranicznych. Trzeba jednak pamiętać, że w ramach kontrolowanych warunków, istotne jest zabezpieczanie drzew i krzewów owocowych przed szkodliwymi grzybami.

Fungicydy w sadownictwie – dlaczego warto je stosować?

Zwalczanie grzybów w sadownictwie – podstawowe informacje

Rośliny dające owoce, czyli różnego rodzaju drzewa i krzewy, są niestety zagrożone niekorzystnym działaniem różnego typu grzybów i pleśni. W wyniku oddziaływania takich czynników, rośliny są narażone na rozwój wielu niechcianych chorób powodujących zmniejszone plony, a nawet całkowite obumieranie drzewek, krzewów czy też ich owoców. Nic więc dziwnego, że wielu sadowników każdego roku stosuje specjalne preparaty, nawozy i opryski mające na celu skuteczną ochronę sadów przed szkodami i stratami wywoływanymi przez grzyby.

Jeśli mowa o preparatach do walki z grzybami to trzeba pamiętać, że istotną rolę odgrywają tak zwane fungicydy. Są to preparaty przeznaczone do tworzenia roztworów i mieszanek z wodą i innymi substancjami. Tego rodzaju nawozy czy też opryski skutecznie zwalczają różne typy wykrytych grzybów oraz chorób związanych z nimi. Ponadto sporo fungicydów posiada działanie profilaktyczne, więc są często stosowane w ramach zabezpieczenia roślin przed sezonem zapadalności na różne choroby spowodowane rozwojem konkretnych grzybów.

Obecnie na rynku oferowanych jest wiele typów fungicydów przeznaczonych do stosowania w branży sadowniczej. Charakteryzują się one zróżnicowanym działaniem nakierowanym na profilaktykę oraz likwidację różnych typów grzybów. Wiele informacji oraz ofert dotyczących takich produktów można znaleźć w sieci, na przykład na stronie https://innvigo.com/fungicydy-sadownicze/. Dzięki Internetowi poszukiwanie takich praktycznych rozwiązań nie jest niczym trudnym ani czasochłonnym.