Dlaczego nie warto myć samochodu na myjni automatycznej?

Wiadomo, że dbanie o samochód to nie tylko utrzymywanie w dobrej kondycji jego silnika czy zawieszenia, ale również lakieru.

Oczywiście nie wszyscy zwracają na to uwagę jednak w przypadku, gdy nam na tym zależy to jest kilka ważnych aspektów kiedy chcemy zadbać właśnie o stan lakieru.

Jak zadbać o lakier?

Wbrew pozorom wcale nie chodzi tutaj o to, aby karoseria naszego samochodu nie została porysowana, bo często nie jesteśmy w stanie tego uniknąć. Bardziej chodzi o to, aby w miarę możliwości regularnie myć samochód. Dlaczego? Dzięki temu można zmywać brud, który wraz z biegiem czasu często przyczynia się do powstawania korozji. Oczywiście ma to szczególne znaczenie w okresie zimowym czy też po zimie kiedy na ulicach sypana jest sól i piach. To właśnie wtedy, gdy zima się skończy niezwykle ważne jest to, aby w bardzo dokładny sposób umyć karoserię oraz podwozie w samochodzie. Jednak zdecydowanie nie zaleca się mycia pojazdu na myjniach automatycznych, ponieważ szczotki rysują wtedy lakier i po kilku takich myciach może wyglądać bardzo nieestetycznie, a chyba nie o to nam chodzi. O wiele lepszym wyborem są myjnie bezdotykowe – co prawda wymaga to od nas wysiłku, bo musimy w zasadzie sami na takiej myjni umyć nas samochód, ale będzie to bardziej korzystne dla naszego lakieru, a także przy okazji tańsze.
Dlaczego nie warto myć samochodu na myjni automatycznej?

Samodzielne mycie – czy warto?

Z kolei kiedy mieszkamy w domu i mamy warunki do tego, aby umyć auto samodzielnie to będzie to jak najbardziej dobry wybór. Wtedy jednak musimy mieć np. myjkę ciśnieniową, a z kolei do niej przyda nam się piana aktywna, dzięki której umyjemy karoserię bardzo dokładnie. Oczywiście jej zakup w sklepie wcale nie należy do najłatwiejszych, gdyż dzisiaj w sklepach mamy do wyboru wiele pian. Na pewno trzeba zwracać uwagę na to, aby w jej składzie było jak najwięcej składników czyszczących, a jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat pian aktywnych to warto odwiedzić tę stronę: https://grupaurban.pl/jaka-piana-aktywna-bedzie-najlepsza/ i po przeczytaniu na pewno będzie nam łatwiej dokonać zakupu.