Trwałe i wszechstronne zastosowanie diod LED

Nowoczesne diody LED są obecnie najtrwalszym, wszechstronnym i ekologicznym rodzajem oświetlenia, jakie znajdziemy na rynku.

Zazwyczaj ważne części żarówki, takie jak żarnik, z czasem słabną, co powoduje jej szybkie przepalenie i konieczność wymiany na nową. Ale diody LED nie wypalają się w taki sam sposób, jak inne żarówki, zamiast tego ilość wytwarzanego przez nie światła zmniejsza się stopniowo. Żywotność żarówki LED opiera się na tym, ile czasu zajmuje zmniejszenie strumienia świetlnego żarówki do 30%, więc prawdopodobnie będzie ona działać dłużej niż średnia żywotność podana na opakowaniu.

Trwałe i wszechstronne zastosowanie diod LED

Do montażu oświetlenia możemy wykorzystać profile aluminiowe LED

Niektóre tańsze żarówki LED wytrzymują tylko około 5000 godzin, to jest nadal o 4000-3000 godzin dłużej niż średnia znamionowa żywotność standardowych żarówek, ale wiele markowych diod LED ma żywotność ponad 25 000 godzin pracy. Oznacza to, że przez wiele lat nie trzeba ich wymieniać, co z pewnością będzie dużą zaletą w miejscach trudno dostępnych. Ze względu na wysoką wydajność lumenów na wat, diody LED są w stanie zamienić około 70% swojej energii na światło. Dzięki temu są znacznie wydajniejsze niż inne żarówki, które marnują dużo energii, zamieniając ją w ciepło.

Standardowe żarówki wymagają żeli lub filtrów, aby stworzyć różne kolory i odcienie światła. Z drugiej strony diody LED oferują wyjątkową gamę kolorów i temperatur barwowych bez użycia żeli lub filtrów, które z czasem mogą się wypalić lub wyblaknąć. W przypadku diod LED to sama dioda, lub jej powłoka fosforowa, jest zmieniana w celu zmiany koloru emitowanego światła, więc możesz mieć pewność, że będzie ona świeciła w tym samym odcieniu do końca swojej żywotności.

Możemy zamontować diody LED w dowolnym miejscu wykorzystując profile aluminiowe led. Podczas gdy żarówka działa, podgrzewając żarnik do temperatury, która wytwarza światło, żarówka LED emituje energię elektromagnetyczną jako światło po naelektryzowaniu. Zamieniając energię w światło zamiast w ciepło, diody LED są w stanie działać w znacznie niższej temperaturze niż inne rodzaje żarówek. Jest to bardzo pożądane w wielu zastosowaniach, gdzie wysoka temperatura mogłaby zniszczyć przykładowo dzieła sztuki, odzież, żywność, kosmetyki czy inne przedmioty.