Wskazówki, które pomogą Ci naprawić własny kredyt

Kiedy twój kredyt jest zły, możesz czuć się zniechęcony, zdenerwowany i podobny do porażki.

Niewiele mówi się o tym, co możesz zrobić, aby naprawić swój kredyt, ale rzeczywiście istnieją kroki, które możesz podjąć, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową. Oto kilka sposobów, aby to zrobić.Minimalna kwota płatności kartą kredytową to nie wszystko, co możesz zapłacić, spróbuj zapłacić ponad tę kwotę. Płacenie wyższe niż minimalne płatności wygląda doskonale w raporcie kredytowym i przyczyni się do wyższego wyniku FICO. Pomaga również w twoich finansach, obniżając wysokość odsetek, które płacisz, co pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze.Utrzymuj niskie salda karty kredytowej. posiadanie wysokiego limitu kredytowego na Twojej karcie może wydawać się wygraną na loterii, ale wykorzystanie całego tego limitu obniży Twój wynik. Staraj się utrzymywać salda na maksymalnym poziomie 50%. 30% to bardziej główny cel. Robiąc to, pokazujesz, że dobrze sobie radzisz ze swoim kredytem i że nie potrzebujesz każdego dolara, który został ci przyznany.Jeśli masz słabą zdolność kredytową i chcesz ją podnieść, zapłać za niektóre codzienne rzeczy kartą kredytową. Następnie pod koniec miesiąca całkowicie spłać kartę kredytową. To pokazuje, że jesteś w stanie odpowiedzialnie pożyczać pieniądze i je spłacać.Jeśli próbujesz naprawić swój kredyt po tym, jak zmusiłeś go do bankructwa, upewnij się, że cały dług z bankructwa jest odpowiednio oznaczony w raporcie kredytowym. Chociaż rozwiązanie długu z powodu bankructwa jest trudne dla twojego wyniku, chcesz, aby wierzyciele wiedzieli, że te pozycje nie znajdują się już w twojej obecnej puli długów.Sprawdź swoje opcje z kontami ratalnymi, aby pracować z kontami odnawialnymi. Dodadzą pozytywne oceny do twojego profilu kredytowego i znacznie zwiększą twoje wyniki FICO. Upewnij się, że zmieści się to w Twoim budżecie, ponieważ wymaga comiesięcznych płatności. [IMG alt=”FinansowyPuls.pl – Trzymaj rękę na finansowym pulsie!” href=”https://finansowypuls.pl/”]

W bardzo krótkim czasie będzie wart każdego grosza.Po ogłoszeniu upadłości przejrzyj swój raport kredytowy, aby upewnić się, że bankructwo wygląda tak, jak powinno.

Upewnij się, że rzeczy, które się na nim znajdują, a które były objęte upadłością, są odpowiednio odnotowane. Chcesz, aby przyszli wierzyciele wiedzieli, że te linie kredytowe nie są już Twoim długiem.Próbując naprawić swój kredyt, ważne jest, aby wiedzieć, że masz prawo do bezpłatnego raportu kredytowego od każdej z trzech amerykańskich firm zajmujących się raportowaniem konsumenckim. Corocznie Equifax, Experian i TransUnion są prawnie zobowiązane do przekazania bezpłatnej kopii raportu kredytowego, jeśli o to poprosisz. Każda z tych trzech firm ma stronę internetową, adres pocztowy i bezpłatny numer telefonu, pod którym można poprosić o bezpłatny raport roczny.Jedną z najlepszych porad dotyczących samopomocy w zakresie naprawy kredytu jest aktywizacja, gdy tylko zdasz sobie sprawę, że twoje pieniądze nie rozprzestrzenią się wystarczająco daleko, aby pokryć wszystkie miesięczne rachunki. Powinieneś natychmiast skontaktować się z wierzycielami przy pierwszym sygnale, że nie będziesz w stanie związać końca z końcem. Wyjaśnij swoją sytuację i sprawdź, czy możesz ustrukturyzować zmodyfikowany plan płatności, który zmniejszy Twoje płatności do tych, które możesz zapłacić. Spowoduje to mniejsze szkody na Twoim koncie niż przekazanie konta windykatorowi.Naprawa kredytu może złagodzić złe uczucia, jakie masz w wyniku radzenia sobie ze słabym kredytem. Te wskazówki mogą sprawić, że będziesz proaktywny i pełen nadziei na swój wynik. Zastosuj te wskazówki w praktyce, napraw swój kredyt, a wkrótce będziesz mógł znów cieszyć się życiem.