Stylowe płytki do kuchni i łazienki

Osoby które decydują się na remont łazienki czy też w kuchni powinny wybrać odpowiednie płytki, z pewnością ułożymy je na podłodze ale także na części ściany.

W zależności od tego jaki mamy pomysł na aranżację możemy obłożyć płytkami całą ścianę przykładowo za meblami, lub też po instalacji mebli położymy płytki pomiędzy szafkami. Naturalnie warto wybrać wielkość oraz odpowiednią kolorystyk, jeżeli posiadamy mniejszą kuchnię powinniśmy wybrać raczej mniejsze płytki które będą lepiej pasowały do tego rodzaju pomieszczenia.

Stylowe płytki do kuchni i łazienki

Jak dobrać wielkość płytek?

W przypadku kiedy będziemy płytki układali w dużej łazience, możemy zastanowić się nad większymi płytkami przykładowo mogą być to płytki o wielkości 60 x 90 czy też 50 x 80 centymetrów, Mogą to być naturalnie także płytki kwadratowe lub też o niecodziennych wymiarach. Warto zwrócić uwagę ich płytki powinny dobrze prezentować się na naszej ścianie, niektóre osoby dobierają je wielkością, dzieląc wysokość ściany w taki sposób aby otrzymać wymiary podobne do płytek dostępnych na rynku. Oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę iż mogą być to płytki o różnej kolorystyce, w tym wypadku płytki jaśniejsze dodadzą pomieszczeniu światła, jednak niektóre osoby wolą kolory ciemniejsze lub też jedynie ze wstawkami z koloru jasnego.

Obecnie bardzo popularne są płytki które mogą imitować panele drewniane, z pewnością jest to bardzo dobry pomysł dla osób które lubią elegancję, jednak nie chcą z pewnych względów układać na podłodze paneli czy też desek drewnianych. Oczywiście będziemy mogli zakupić płytki w różnych odcieniach, mogą imitować różne rodzaje drewna. Może być tą przykładowo płyta o szerokości 20 i długości 120 cm, które doskonale będą imitowały podłogę drewnianą.

Dużą popularnością cieszą się obecnie płytki night queen są bardzo pozytywne są to płytki które sprawią że nasza podłoga będzie wyglądała z pewnością wyjątkowo, imitacja struktury drewna wygląda bardzo realistycznie, dzięki czemu będziemy mogli uzyskać wyjątkową podłogę która będzie jednocześnie łatwa w utrzymaniu. Może być to bardzo ciekawe rozwiązanie w przypadku przedpokoju ale także możemy je ułożyć w łazience.