Rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, gdy masz do czynienia z alergiami

Każdej wiosny miliony ludzi cierpi na kichanie, kaszel i inne problemy z oddychaniem dzięki sezonowi alergicznemu.

Ich nosy stają się zatkane i mają ciśnienie w zatokach, a wszystko to dzięki cząsteczkom znajdującym się w powietrzu. Jeśli jesteś jedną z tych osób, prawdopodobnie skorzystasz z poniższych wskazówek dotyczących alergii.Kiedy wykonujesz prace, które mogą niepokoić twoje alergie, noś maskę na twarz. Może to obejmować odkurzanie, odkurzanie i prace na trawniku. Oczywiście, maska ​​​​na twarz może nie być zbyt atrakcyjna, ale zapobiegnie wywoływaniu objawów alergii przez kurz i inne cząsteczki. Maski na twarz można kupić w lokalnym sklepie ze sprzętem.Przy tak dużej liczbie alergenów w powietrzu może być trudno wskazać najbardziej prawdopodobnego winowajcę objawów alergicznych. Większość ludzi po prostu zakłada, że ​​to pyłek jest winny. Właściwie może to być wszystko, od nawozu do trawników po lokalną przyrodę i rodzime rośliny. W takich przypadkach łatwo się zniechęcić, gdy doświadcza się reakcji alergicznej nawet w dni z niską liczbą pyłków. Test alergiczny może pomóc w zrozumieniu objawów.Jeśli planujesz ćwiczyć na świeżym powietrzu w czasie wysokiego pylenia, rób to późnym wieczorem lub wczesnym rankiem. Nie tylko pogoda zwykle sprzyja efektywniejszym ćwiczeniom, ale również poziom pyłku jest najniższy.Istnieje niezliczona ilość produktów przeciwhistaminowych i przeciwalergicznych dostępnych na receptę lub bez recepty, ale nie każdy znajduje ulgę w tych samych produktach. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o pobraniu próbki lub kup najmniejszy dostępny rozmiar. Rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, gdy masz do czynienia z alergiami

Jeśli jeden produkt nie działa, nie oznacza to, że żaden z nich nie zadziała.Co wieczór weź prysznic i umyj włosy przed pójściem spać.

Wierz lub nie, ale pyłek może zbierać się we włosach i na ciele. Powoduje pogorszenie alergii w nocy. Pamiętaj o dokładnym umyciu ciała i włosów przed pójściem spać. Może to zapobiegać temu zjawisku.Rozpocznij czyszczenie zawilgoconych obszarów w domu za pomocą fungicydu lub środka przeciw pleśni. Możesz to kupić u dowolnego sprzedawcy z innymi środkami czyszczącymi. Jakakolwiek wilgoć w twoim domu może wskazywać, że możesz mieć pleśń, na którą wiele osób jest uczulonych!Większość osób uczulonych na sierść zwierząt zakłada, że ​​psy i koty to jedyne zwierzęta domowe, które mogą powodować problemy w domu. Z wyjątkiem ryb, gadów i płazów łupież jest powszechny wśród popularnych zwierząt domowych. Fretki, chomiki, myszy i ptaki mogą wywołać reakcję alergiczną. Pamiętaj o tym, kupując kolejnego zwierzaka.Patrząc na lokalną prognozę pogody, jeśli zauważysz, że pyłki będą wysokie, zażyj wcześniej leki przeciwalergiczne. Po co czekać, aż pyłek stanie się zbyt silny, aby zażyć leki? Zamiast tego weź to z wyprzedzeniem, abyś nie musiał cierpieć, gdy wychodzisz na zewnątrz przez cały dzień.Zastanów się nad usunięciem wykładziny z domu i przejściem na podłogę drewnianą lub laminowaną. Dywan pozwala na gromadzenie się roztoczy, co może podrażniać alergie. Jeśli to możliwe, usuń wykładzinę z domu i zastąp ją podłogą laminowaną lub drewnianą. Zapobiega to nadmiernemu gromadzeniu się alergenów w Twoim domu.Jak wspomniano wcześniej w tym artykule, sezony alergiczne wpływają na układ oddechowy milionów ludzi w całym kraju, powodując u nich wiele stresu i frustracji, gdy radzą sobie z objawami. Nie musisz się tym zajmować, ponieważ możesz skorzystać ze wskazówek z tego artykułu, aby zatrzymać sezon alergiczny, który jest martwy.