Proste sztuczki marketingu internetowego, których możesz użyć

Jeśli kiedykolwiek chciałeś znaleźć wymarzoną pracę, która pozwoliłaby Ci spędzać więcej czasu z rodziną i doświadczać większej wolności ekonomicznej, biznes internetowy może być dla Ciebie.

Jednak przy tak dużej liczbie osób konkurujących w tej dziedzinie, musisz być świetnym sprzedawcą, aby zarobić na życie. Omówmy kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, abyś mógł to zrobić.Podczas marketingu e-mailowego przetestuj zarówno wersję HTML, jak i tekstową wiadomości e-mail. Chociaż możesz pomyśleć, że grafika możliwa w HTML oferuje wyższy współczynnik otwarć, często jest dokładnie odwrotnie. E-maile tekstowe mogą być zaskakująco silnym narzędziem w Twoim arsenale. Jest mniej prawdopodobne, że zostaną oznaczone jako spam i zazwyczaj są bardziej autentyczne dla czytelnika.Znajdź sposób, aby goście zostawili swoje adresy e-mail i zbudowali listę mailingową. Dodaj pole do swojej strony, aby ludzie mogli się zarejestrować, lub zostaw stronę rejestracji pod swoim fizycznym adresem. Korzystaj jednak z listy mailingowej mądrze i unikaj wysyłania zbyt wielu wiadomości, bo ludzie przestaną ją czytać. Upewnij się, że masz również sposób na rezygnację z subskrypcji.Stwórz bloga, który będzie zawierał podsumowanie wszystkich wydarzeń i aktualności w Twojej firmie. Proste sztuczki marketingu internetowego, których możesz użyć

Na swoim blogu upewnij się, że zawierasz sekcję komentarzy, która da potencjalnym klientom możliwość wstrzykiwania swojego wkładu.

Pomoże Ci to uzyskać lepsze wyobrażenie o tym, czego chce Twój klient i jak ulepszyć swój produkt.Reklamując produkt, nie wstydź się wspomnieć o jego wadach. Jeśli spróbujesz sprawić, by Twój produkt wydawał się idealny, a ludzie go kupią i odkryją poważne wady, nie będą z Ciebie zbyt zadowoleni. Ale jeśli przyznasz, że Twój produkt nie jest dobry z góry, jest bardziej prawdopodobne, że docenią Twoją szczerość.Każdy marketer internetowy powinien zdać sobie sprawę, że zawsze ma miejsce na rozwój i naukę. Zakładając, że wiesz wystarczająco dużo o jednym temacie lub jednym podejściu, to świetny sposób, aby przegapić różne możliwości. Zawsze bądź uczniem gry i skup się na tym, co możesz zrobić lepiej.Jeśli oferujesz produkty na swojej stronie, upewnij się, że zdjęcia są wyjątkowo wyraźne i czytelne. Postaraj się wyeliminować wszelkie rozmycia na swoich zdjęciach, ponieważ mogą to być jedyne rzeczy, od których Twoi klienci decydują, czy kupić produkt w Twojej witrynie.Staraj się nie brzmieć zbytnio jak sprzedawca podczas reklamowania się w Internecie. Ludzie zostaną szybko wyłączeni, jeśli Twoje reklamy będą zbyt nachalne, zwłaszcza w Internecie, gdzie Twoja reklama może zniknąć jednym kliknięciem myszy. Zamiast próbować od razu sprzedać im swój pomysł, po prostu zwróć ich uwagę. Gdy będą zainteresowani, posłuchają wszystkiego.Twoja firma powinna mieć stronę na Facebooku i Twitterze, dzięki czemu możesz zwiększyć swoją obecność marketingową w Internecie, ale nie powinieneś uwzględniać swoich stron osobistych. Nadal możesz być prawdziwym żywym człowiekiem, ale chcesz mieć stronę na Facebooku dla swojej firmy i konto na Twitterze jako właściciel firmy. Możesz mieć tę samą tożsamość, po prostu nie chcesz, aby twoi klienci byli na liście znajomych, chyba że naprawdę jesteście przyjaciółmi.Uniezależnienie się finansowo jest marzeniem każdego. Marketing internetowy może to umożliwić, ale może stać się prawdziwym koszmarem dla ludzi, jeśli podejdą do marketingu internetowego bez odpowiedniej edukacji. Artykuły takie jak te dają dobry punkt wyjścia, ale to od Ciebie zależy, czy naprawdę postępujesz zgodnie z radą.