Oświetlenie plazmowe w hodowli marihuany

Osoby, które uprawiają marihuanę, z pewnością zdają sobie sprawę jak istotne jest oświetlenie, często rośliny powinny posiadać dostęp do światła przez 24 godziny na dobę.

Dzięki temu możemy uzyskać szybkie kwitnienie oraz liczyć na wysokie plony. W tym przypadku oczywiście często stosujemy żarówki LED energooszczędne, które zapewnią odpowiednią ilość światła, z drugiej strony możemy liczyć na pewne oszczędności w porównaniu do standardowych żarówek żarnikowych.

Oświetlenie plazmowe w hodowli marihuany

Czym charakteryzuje się oświetlenie plazmowe?

Lampa plazmowa jest lampą elektryczną, jednak w tym przypadku elementem świecącym jest substancja przypominająca nieco plazmy, pozwala ona na przetworzenie energii elektrycznej na promieniowanie widzialne, czyli światło. Są to lampy, które posiadają charakterystykę najbardziej zbliżoną do światła naturalnego, jest to światło ciepłe, w tym przypadku wykorzystywane są także lustra, które pozwalają na odpowiednie odbicie światła. Dzięki temu możemy uzyskać wysokiej jakości oświetlenie pozwalające przykładowo doświetlać rośliny, zapewniać im dostęp do światła przez 24 godziny na dobę.

Obecnie oświetlenie plazmowe jest coraz bardziej popularne, możemy dzięki niemu zredukować koszty zużycia energii, dodatkowo otrzymać światło o pełnym spektrum, z pewnością będzie to bardzo przydatne podczas uprawy roślin. Uzyskanie pełnego spektrum światła słonecznego bardzo korzystnie wpływa na rośliny, dzięki temu rosną one szybciej, możemy z pewnością liczyć na plony, które zadowolą wielu hodowców. Oczywiście żarówki plazmowe charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, dlatego też często wybierają je profesjonaliści, którzy chcą uniknąć problemów z oświetleniem podczas hodowli. Pamiętajmy, iż często żarówki tego rodzaju będą świeciły się przez całą dobę.

Dodatkowo oświetlenie plazmowe nie emituje takiej ilości ciepła jak oświetlenie tradycyjne, dlatego jest to dobry pomysł w przypadku uprawy roślin, gdzie będziemy chcieli zachować odpowiednią temperaturę oraz oczywiście wilgotność. W przypadku uprawy będziemy mogli także zredukować moc wentylacji, ze względu na najniższą temperaturę.