Kąpiel w wannie z hydromasażem świetnie relaksuje

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup jacuzzi do domu czy ogrodu.

Możesz skorzystać z wanny z hydromasażem, jeśli cierpisz na ból spowodowany zapaleniem stawów lub fibromialgią, masz niski poziom cukru we krwi, dokucza ci stres lub problemy ze snem, jesteś stale przemęczony. Ból pleców jest zwykle powodowany przez napięte mięśnie i więzadła podtrzymujące kręgosłup. Kąpiel w jacuzzi przeciwdziała sile grawitacji ściskającej stawy i więzadła oraz sprzyja gojeniu obrzękniętych i zaognionych mięśni, które powodują ból. Dodatkowo kąpiel w wannie z hydromasażem świetnie relaksuje, pozwala wyciszyć się wieczorem.

Kąpiel w wannie z hydromasażem świetnie relaksuje

Na co zwrócić uwagę wybierając wannę z jacuzzi

Zawsze upewnij się, że kupujesz pierścienie strumieniowe ze stali nierdzewnej, nigdy z plastiku czy PCV. Plastik zużywa się szybko, w zależności od użytkowania wanny i pęknięć, i jest prawdziwym problemem, jeśli dysze trzeba wymienić. Izolacja wanny z hydromasażem ma kluczowe znaczenie, ponieważ zapewnia wydajne działanie wanny i chroni niektóre z głównych komponentów. Jakość izolacji jest zwykle wskaźnikiem jakości wanny z hydromasażem. Najczęstsze rodzaje izolacji wanien z hydromasażem to izolacja barierowa, częściowa i pełna piankowa. Większość ekspertów sugeruje unikanie izolacji z pianki natryskowej, ponieważ może ona szybko zamoczyć się w wodzie.

Systemy filtrów typu ssącego są najbardziej popularne w wannach i mini-basenach z hydromasażem, ponieważ są łatwo dostępne. Filtr ssący jest zamontowany z boku wanny i zasysa wodę przez pompę, dysze i grzałkę. Filtracja wychwytuje widoczne zanieczyszczenia unoszące się na powierzchni wody, a oczyszczanie wody pozbywa się mikroorganizmów niewidocznych gołym okiem. Większość wysokiej jakości jacuzzi wykorzystuje systemy filtrów ciśnieniowych, ponieważ są one najbardziej skuteczne.

Obecnie możemy zakupić różne wanny z hydromasażem jacuzzi, w zależności od naszych potrzeb. Systemy filtracji ciśnieniowej pasują do wnętrza wanny lub pompy. Filtry kasetowe, zwykle wykonane z poliestru, są popularnym wyborem w systemach filtracji ciśnieniowej, ponieważ są łatwe w utrzymaniu. Wiele firm sprzedaje elementy modułowe obudowy, dzięki czemu można dodawać ławki, siedzenia, stoły i miejsca do przechowywania wokół wanny z hydromasażem.