Płytki podłogowe do łazienki

Wybór płytek do łazienki czy też kuchni może być dość trudny ze względu na duży wybór.

W sprzedaży znajdziemy różne płytki, przykładowo modele podłogowe wykonane z gresu o różnej grubości, niekiedy trudno będzie nam wybrać przykładowo kolorystykę. Oczywiście dostępne są płytki w różnych kolorach, także imitujące kamień, przykładowo marmur w odcieniach jasnych, ale także czerwonych, zielonych, dlatego możemy na różne sposoby zaprojektować wygląd naszej łazienki.

Płytki podłogowe do łazienki

Czym charakteryzują się płytki łazienkowe?

Oczywiście oprócz kolorystyki powinniśmy zwrócić uwagę na wielkość płytek, często dostępne są płytki prostokątne oraz kwadratowe, przykładowo w rozmiarach 60 x 120 cm czy też 120 x 120 cm lub też mniejsze. Warto zwrócić uwagę, aby wybrać je w taki sposób, aby jak najmniej docinać, wówczas płytki najlepiej będą wyglądały w naszej łazience czy też kuchni. W przypadku łazienki wybieramy najczęściej gres szkliwiony, jest to płytka wykonana z gresu, która dodatkowo posiada specjalną warstwę szkliwa, które zabezpiecza płytkę przed wodą, wilgocią. W ten sposób płytka nie ulegnie zaplamieniu, nie będzie nasiąkała wodą.

Kupując płytki warto zwrócić uwagę na gatunek lub też klasę płytek, warto wybierać płytki dobre gatunkowo, dzięki czemu będą one foremne, będą posiadały proste krawędzie, co ułatwia układanie, dodatkowo będą lepiej prezentowały się na podłodze czy ścianie. Dostępne są płytki rektyfikowane, w tym przypadku płytka po wypaleniu dodatkowo jest docinana, brzegi są szlifowane, uzyskujemy w ten sposób jednakowe rozmiary całej partii płytek. Dzięki temu podłoga będzie wyglądała bardzo równo, możemy także ograniczyć do minimum fugę, co pozwoli uzyskać bardzo ciekawy efekt.

Bardzo ciekawym modelem są płytki Grand Cave Graphite, płytki te imitują kamień, doskonale sprawdzą się w większych łazienkach, ofertę możemy sprawdzić na stronie https://plytkionline.pl/pl/c/Grand-Cave/542. Płytki te posiadają bardzo dobre właściwości jeżeli chodzi o ścieralność, dodatkowo są to płytki mrozoodporne, dzięki czemu możemy stosować je zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Możemy zakupić różne rozmiary płytek, które będą dobrze pasowały do pomieszczeń różnych wielkości i kształtów.