Termoregulator w instalacji z kotłem na paliwo stałe – oszczędność z gwarancją!
Właściciele domów doskonale wiedzą, że system ogrzewania zainstalowany we własnych czterech kątach musi być niezawodny i bezpieczny.
Po co narażać się na niepotrzebne awarie, które w konsekwencji mogą doprowadzić do wychłodzenia domu i zimnych pryszniców przez kilka dni? Warto pomyśleć o tym zawczasu i już dziś zadbać o prawidłowe funkcjonowanie naszego systemu grzewczego. Jak wydłużyć żywotność kotła na paliwo stałe i zmniejszyć ilość spalanego paliwa? Pomoże Ci w tym termoregulator!
Każdy kto posiada własny system ogrzewania w postaci kotła na paliwo stałe wie jak ważne jest utrzymanie go w dobrym stanie. Wysokie temperatury w łatwy sposób mogą sprawić, że nasza instalacja się przegrzeje, a pewne elementy będą ulegać niebezpiecznej korozji. Jest na to łatwe rozwiązanie. Wystarczy zainstalować w naszej instalacji termoregulator. Urządzenie to w znaczącym stopniu pozwala wydłużyć żywotność kotła i przyczynia się do zmniejszenia ilości spalonego paliwa. Mniejsze zapotrzebowanie na paliwo wiąże się oczywiście z niższymi rachunkami za ogrzewanie, co w przypadku trwania sezonu grzewczego nawet przez 8 miesięcy jest znaczącym plusem dla naszego portfela!
Termoregulator – wydłuży żywotność kotła i pozwoli sporo zaoszczędzić
Czym jest i co tak naprawdę daje nam termoregulator? Termoregulator to urządzenie, które znacząco wydłuża prawidłowe funkcjonowanie kotła. Podnosi on zdecydowanie szybkość jego wygrzewania. Podłączenie go do systemu grzewczego zwiększa bezawaryjność instalacji. Termoregulator podnosi temperaturę wody, która odchodzi z instalacji, co w znaczącym stopniu ogranicza powstawanie korozji niskotemperaturowej kotła. Termoregulator przydaje się również w przypadku połączenia ze zbiornikiem buforowym. Instalacja bez takiego zbiornika, aby utrzymać ciepło musi być uruchamiana kilka razy każdego dnia, to natomiast powoduje większe zużycie paliwa i generowanie dodatkowych kosztów. Zainstalowanie w systemie grzewczym zbiornika buforowego wraz z termoregulatorem pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania nawet o 50 proc.
W jaki sposób uniknąć awaryjności systemu grzewczego?
Termoregulator poza swoimi zaletami ekonomicznymi pozwalającymi zaoszczędzić sporo pieniędzy wpływa również znacząco na ograniczenie emisji pyłów poprzez stałe utrzymanie wysokiej temperatury w całej instalacji. Obecnie, coraz większe znaczenie przykłada się do tego, aby instalacje grzewcze były ekologiczne i nie przyczyniały się do przyspieszenia procesu globalnego ocieplenia. Montując termoregulator w naszej instalacji możemy przyczynić się do tego, że przyszłe pokolenia dłużej będą mogły korzystać z zasobów naszej planety. Już dziś warto pomyśleć o oszczędzaniu na ogrzewaniu i o jakości powietrza, którym oddychać będą nasze dzieci i wnuki. Więcej informacji o doborze odpowiedniego termoregulatora znajdziesz tutaj: defro.pl/p,207,termoregulator-defro-53.html.